Coşku dorukta yeni iPad sezonuna fazlaca azca kaldı. Bloomberg’ün mühim Apple muhabirlerinden olan ve teknoloji devi ile alakalı gelişimleri paylaşan Mark Gurman, Apple’ın Mart ayı sonuna kadar yeni iPad’leri piyasaya süreceğini belirterek beklentiyi ikiye katladı. Gurman’a bakılırsa göreceğimiz yeni iPad’ler, Apple’ın tabletleri için “şimdiye kadarki en büyük yenileme” olabileceğini ekliyor.

Peki bu ne anlama geliyor? Bu aşamada elimizde yalnız birkaç data kırıntısı mevcut…

Apple, Gurman’ın da geçen yıldan bu yana vurguladığı suretiyle yeni M3 yongaları ve ilk kez OLED ekranlarla donatılmış 11 inç ve 13 inç iPad Pro’lar piyasaya sürmeyi planlıyor. Ek olarak yeni bir 10.9 inç iPad Air ve daha büyük bir 12.9 inç iPad Air de çıkabilir; bu geliştirme onu Pro ile aynı boyuta getirecek. Sadece bunlar muhtemelen OLED ekranlara haiz olmayacak.

Ek olarak başka bir yenilik olarak yeni iPad Pro’ların mevcut kamera yönünü terk ettiğini de vurgulayabiliriz. Şu anda iPad Pro’yu dikey tutarsanız ön kamera üstte oturuyor. iOS 17.4’te bulunan bir yere bağlanmamış bazı kodlar, Apple’ın ön kamerayı tabletin uzun tarafına yerleştirmeyi planladığını, böylece video görüşmelerine daha çok olanak sağladığını da doğruluyor. Gurman’a bakılırsa öte taraftan yeni bir Magic Keyboard’la da tanışabiliriz.

Yeni bir iPad edinmeyi düşünüyorsanız merak etmeyin fazlaca azca kaldı.


Alex Perry, Mashable’da editör / Metin Aktaşoğlu tarafınca yerelleştirildi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )