Gosteri dünyasının dünyaca meşhur yıldızları da İsrail’in Gazze’deki saldırılarına ses yükseltmeye devam ediyor.

Rol almış olduğu dizilerle ünlenen model ve oyuncu Hunter Schafer da Gazze protestolarına katılan son adlardan biri oldu. 25 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz gün Jewish Voice for Peace / JVP (Sulh İçin Yahudi Sesi) adlı grupla beraber bir eyleme katılmıştı.

En oldukca Euphoria ve Hunger Games adlı gençlik dramalarındaki rolleriyle tanınan 25 yaşındaki meşhur oyuncu ve model, eylemde Gazze’de ateşkes çağrısında bulunmuş oldu.

Üstünde “Ateşkes, Derhal Şimdi” yazılı siyah bir tişört bulunan oyuncu beraber fiil yapmış olduğu grupla beraber tutuklandı.

Ünlü oyuncu Gazze protestosunda tutuklandı

Yahudilerin öncülüğünde kurulan ve kendilerini “anti-Siyonist” olarak tanımlayan JVP adındaki topluluk, ABD Başkanı Joe Biden’ın Late Night with Seth Meyers adındaki talk şov programına katılmasını engellemek için protesto gösterisi yapmıştı.

Programın yayınlandığı NBC kanalının da bulunmuş olduğu meşhur New York Rockefeller Centre’a gelen Hunter Schafer ve beraber olduğu 50 kişilik protestocu grup eylemlerinin arkasından polis tarafınca tutuklanarak gözaltına alındı.

Ünlü oyuncu Gazze protestosunda tutuklandı

JVP sözcüsü Vulture’a yapmış olduğu açıklamada “Hunter Schafer protestoda öteki 50 kişiyle beraber tutuklandı. Filistinlilerin özgürlüğüne ve hepimiz için adaletli bir geleceğe olan bağlılığını takdir ediyoruz” dedi.

JVP’nin Instagram hesabında gösterilen bir videoda Schafer ve protestocular “Daha çok tabanca yok, daha çok harp yok, ateşkes için buradayız” diye çarpıcı söz atarken görülüyor.

Hunter Schafer ve eylemciler Joe Biden’ın dış politikasını eleştiren ve ABD yönetimine tutumunu tekrardan gözden geçirmesi ve İsrail ile Hamas içinde devam eden çatışmada ateşkes için bastırması çağrısında bulunmuş oldu.

Ünlü oyuncu Gazze protestosunda tutuklandı

Tutuklanan eylemcilerin üstünde yalnız ateşkes çağrısı olan ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Yahudilerin Gazze’de yaşananlara destek vermediğini belirten sloganların yazılı olduğu tişörtler vardı.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )