Mark Zuckerberg, Instagram’ın moda ortaklıkları direktörü Eva Chen ile beraber Ray-Ban akıllı gözlükler cephesindeki yeni gelişimleri konuştu. Ve bu esnada netin capslerle dolup taşmasına yol açan viral aksesuar seçimi hakkında da baklayı ağzından çıkardı.

Zuckerberg geçen hafta daha kısa bir zincir takarken görülmüş, bu da meme’lere ve söylentilerine yol açmıştı. Ortalıkta dolaşan ve popüler olan görsellerden biri milyarderin Photoshop ile sakal eklenmiş hâliydi.

Çoğu zaman birbirine benzeyen ve mütevazi giysiler içinde görmeye alıştığımız Zuckerberg’ün aksesuar tercihi ‘mafya şıklığı’ trendleri ve 2000’lere damgasını vuran rapçi stiliyle karşılaştırıldı. Sadece Zuckerberg kolyenin çocuklarına duygusal bir jest bulunduğunu deklare etti.

Meta CEO’su, Instagram paylaşımında ‘zincir tasarlama sürecindeyim’ dedi ve tasarım sürecinin bir parçası olarak kızlarına okumuş olduğu duanın işlendiği kolyeleri kontrol ettiğini söylemiş oldu.

Bu ince davranış Meta yöneticisine internette sempati bonusları kazandırdı, adeta iltifatlar havada uçuştu. Sadece Salı günkü paylaşmış olduğu videoda taktığı zincirin birazcık daha kısa olması icap ettiğini söyleyen Chen’den tam puan aldığını söyleyemeyiz.

Bu vesileyle kendi takısını tasarladığını öğrendiğimiz ‘on parmağında on marifet’ Meta yöneticisi daha ilkin dövüş sanatları, hayvan yetiştiriciliği ve samuray kılıcı yapımıyla (evet) gündeme gelmişti.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )