Murat Kurum‘un açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

Kıymetli il başkanım kıymetli yol dostlarım kıymetli İstanbullular, bugün 31 Mart’ta ülkemiz, İstanbulumuz ve milletimiz için fazlaca mühim bir seçim süreci yaşadık. Seçimlerimiz, milletimizi ülkemize İstanbullu kardeşlerimize hayırlı olsun. Tercihini hangi partiden yaparsa yapsın sandığa giden her vatandaşımıza fazlaca teşekkür ediyorum. Bizlere inanan bizimle birlikte yol yürüyen dava arkadaşlığı yaptığımız tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bizi kucaklayan tüm İstanbullu hemşehrilerimize fazlaca teşekkür ediyorum.

“İSTANBUL’UN MURADI ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK”

90 günde sahada İstanbul’un 39 ilçesinde vatandaşımıza gittik. Dilimiz döndüğünce projelerimiz eserlerimizi ve hayallerimizi paylaştık. Benimle beraber yol yürüyen her bir kardeşime emek harcama fazlaca teşekkür ediyorum. İstanbullu hemşehrilerim şundan güvenli olsun. İstanbul’un muradı çalışmaya devam edecek.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

İstanbullu hemşerilerimiz için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin veridi mesajları değerlendireceğiz. Bu yolda 22 senedir olduğu şeklinde vatandaşımızla el ele verip ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün hayal etmiş olduğu çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracağız. Cumhurbaşkanımıza bana bu görevi tevdih etmiş olduğu için teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı paydaşlarına teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de İstanbullulara teşekkür ediyorum.

“YARINDAN İTİBAREN SAHADA OLACAĞIZ”

Üstümüze düşen vazifeleri eksiksiz şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Biz bu günü milat olarak kabul edip sahada olacağız. Yarından itibaren sahada olacağız. Seçilen belediye başkanlarımı teşekkür ediyor ve sizleri bir kez daha selamlıyorum.