[ad_1]

2017 yılında yayımlanmış genç yazarlarımızdan olan Şermin Yaşar tarafından kaleme alınmış, Yeşilçam filmleri tadında harika bir edebi eserdir. Eser birçok farklı hikâyeden oluşmakta ve 176 sayfalık küçük ama edebi bakımdan oldukça kuvvetli bir eserdir. Eserin yaratıcısı Şermin Yaşar 1982 Berlin doğumlu bir gurbetçi kızı. Ailesi daha sonra Türkiye’ye yerleşmiş ve üniversite eğitimini Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Daha sonra reklam ajanslarına yazı yazmaya başlayan yazar bir süre sonra ajansın yaratıcı grup başkanı olmuştur. Kaleme aldığı bu muhteşem eser ile Türkiye’de adını duyuran genç yazarlar arasına ismini yazdırmıştır. Kitap farklı hikâyelerden oluşmuştur. Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Özeti size bu eşsiz kitaptan güzel bir bölüm paylaşalım:

‘’Kaybetmek bizim işimizdir. Ayrıldıktan sonra, geçmiş zaman âşıkları gibi seni kalbime gömdüm Muazzez. Altında yatır olan araziden farkı yok şimdi. Yeni bir aşk inşaa edemiyoruz, tam başlayacak oluyoruz, senin yattığın yere denk geliyor. Dozerler çalışmıyor, kepçeler kırılıyor, gelen korkup kaçıyor. Gelirsen diye terliklerini kapının ağzına bıraktım, iki senedir ayaklarını bekliyorlar. Ayna yüzünü, bardak dudağını, ellerim saçlarını, pencere gözlerini bekliyor. Fakat hakkını teslim edeyim; çok muhterem zatmışsın Muazzez. Hani tabelanı yatırıp göğsüme assam, desem ki; burada bir muhterem zat yatıyor. Seni bekleyen kollarıma çaput bağlarlar, gözyaşlarıma dilek taşları atarlar…’’

Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Özeti

Harika bir edebi dilde yazılmış eserin en can alıcı bölümlerinden birini sizler için paylaştık. Yazar vermek istediği düşünceyi vurgulayıcı düşünceler ile okuyucuya başarılı bir dille aktarmıştır. Aşkın ne kadar yıkıcı olabileceğini bir adamın veya kadının hem umutlu hem umutsuz olabileceğini engin bir dille aktarmıştır.

Siz de okurken Muazzezi bu cümleleri aktaran kişi kadar sevmiş ve özlemiş hissettiniz. Sadece aşk değil aile kavgaları hayata tutunma çabaları acı ve sevinci aynı anda yaşayabileceğiniz birbirinden güzel 29 hikâye sizler için yazılmış derlenmiş ve tek bir kitapta toplanmıştır. Her sayfasında farklı bir duygu farklı bir edebi doyum yakalayacağınız kitabi bir solukta okuyacağınıza hiç şüphemiz yok. Kütüphanenizde bulundurmanız gereken bu eser aşkın sevginin ailenin ve arkadaşların hayatımızda ne kadar önemli olduğunu vurgulamakta sizler için değeri bilinen bireyleri bir kez daha vurgulamaktadır.

Tarihi Hoşça Kal Lokantası Kitap Özeti ile size bu duyguların sadece bir kısmını aktarabiliyoruz. Hikâyelerin devamını öğrenmek ve farklı hayatlara farklı ailelere misafir olmak istiyorsanız hemen temin etmeniz gereken bu eseri bütün kitapçılarda bulmanız mümkündür. Özellikle hikâyelerin okuyucular üzerindeki etkisiniz merak ediyorsanız okuyucu yorumlarını okuyup ne kadar haklı olduğumuzu göreceksiniz. Gelişen Türk Edebiyatı’nda böyle eserler görmekten oldukça memnunuz umarım devamı gelir ve bizde siz okuyucularımızı daha fazla eserle tanıştırabiliriz

 

[ad_2]

Source link