Apple’ın seneler sonrasında ilk büyük ürün lansmanı gerçekleşti ve Vision Pro Cuma günü mağazalarda yerini aldı. Sıkı Apple fanatikleri 19 Ocak’ta ön siparişler başladığında fiyata asla aldırış etmemiş olacaklar ki Apple’ın elindeki cihazlar hemen tükendi.

Sadece geri kalanımıza 3.500 dolar tutarındaki fiyat etiketi birazcık pahalı gelebilir. Bir analist kısa süre ilkin (bilhassa de başlığın ne kadar niş olduğu göz önüne alındığında) talebin yakında azalabileceğini söylemiş oldu.

Vision Pro’da iki Apple Silikon çipi, 600 uygulama ve oyun bulunuyor. Başlık kullananların fizyolojik çevrelerinde dijital içinde ne olduğu deneyimlemelerine olanak tanıyor.

GIF: Apple

Apple CEO’su Tim Cook’a Vision Pro’nun niçin bu kadar pahalı olduğu sorulduğunda başlığın haiz olduğu hızla gelişen teknolojinin 5 bin tane patent gerektirdiğini söylemiş oldu. Cook, “Eğer fiyat açısından bakarsanız, ürünün içinde inanılmaz seviyede teknoloji var” dedi.

Cook, “Vision Pro, Apple’ın ekrandan YZ makine öğrenimine kadar uzun seneler üstünde çalmış olduğu birçok yenilik üstüne inşa edildi. El takip edeni, haritalama, tamamı suni zekâ tarafınca yönlendiriliyor” diye ekledi.

Apple’ın finans müdürü Luca Maestri ise Perşembe günü Walmart ve Nike şeklinde şirketlerin şimdiden Vision Pro’yu kullanmayı düşündüğünü deklare etti.

Cihazla ilgili ilk izlenimler, kulaklığın ağırlığından dolayı birazcık hantal olduğuna işaret ediyor. (O hâlde suçu gene 5 bin patente atabiliriz.)

Peki Apple Vision Pro satın alınır mı? İncelemeleri gösterildi: İşte başlıkla ilgili 8 çarpıcı yorum!


Business Insider haberinden Türkçeleştirildi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )