“Yeni iPad” dedikodularını birazcık daha “harlamanın” zamanı geldi mi dersiniz?

91Mobiles adlı site, Hindistan Standartlar Bürosu’nun (BIS), iki yeni iPad’in geleceğini “ağzından” kaçırdığını haberleştirdi. BIS web sitesine iki yeni iPad’in model numarası konuldu. Bunun anlamı ise yeni iPad’lerin Hindistan düzenlemelerine uygun olduğu ve ülkede yasal olarak satılabilecekleri.

Yeni iPad’lerin 2024’ün ilk yarısında satışa çıkacağını uzun süredir konuşuyorduk. Beklenmedik olansa, MacRumors‘un iPadOS 17.5 beta 1’in kod satırlarında fark etmiş olduğu, iPhone’un “Pil Sağlığı” menüsünün, iPad’lere de gelmesi.

iPhone’da, buna Ayarlar altından ulaşabiliyorsunuz ve cihazınızın pilinin sıhhat seviyesini gösteriyor, şu demek oluyor ki orijinal kapasitesine nazaran ne kadar enerji tutma kabiliyetinin kaldığını yüzdelik dilimlerde gösteriyor. Yüzde azaldıkça, cihazınızın pilini değişiklik yapma ya da tamamen yeni bir cihaza geçme fikri aklınızda daha çok yer etmeye başlıyor.

Bu özelliğin piyasadaki iPad’lere gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz sadece büyük olasılıkla yeni modellerde sunulacaktır. Yeni geleceğini tahmin ettiğimiz modeller ise OLED ekranlı iki iPad Pro ve biri 12.9 inçlik ekrana haiz olacak iki iPad Air modeli.

Doğrusu bu yakınlarda tablet almayı düşünüyorsanız, birkaç hafta beklerseniz iyi edersiniz.


Alex Perry’nin haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

(Toplam: 1, Bugün: 1 )