REKLAM/ Dünyadaki 5 büyük yapı fuarından önde gelen Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, 17-20 Nisan tarihleri içinde TÜYAP Fuar ve Kurultay Merkezi’nde düzenlenecek. Orta Doğu, Orta Asya ve Şimal Afrika’dan alıcıları cezbeden ve yeni iş birlikleri kurulmasında büyük görevi bulunan fuar; her yıl olduğu benzer biçimde katılımcılarına sunmuş olduğu benzersiz ihracat olanakları ile inşaat sektörünün büyümesine destek vermeyi sürdürecek.

Mahalli ve küresel kanaat önderlerini ağırlayacak, bölgedeki en etkili iş platformu olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un sektöre katkılarını açıklayan Yapı Fuarı Direktörü Banu Keskin, “İnşaat sektörü yeni iktisat politikaları sonucu sektörde oluşacak yeni arz/talep dengeleri ile yeni maliyet/fiyat seviyelerini görmeye adım atmıştır. Yeni senenin ilk ayında alınan yeni iş siparişlerinde mühim bir artış gerçekleşmiştir ve büyümenin süreceği öngörülmektedir. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul olarak bu yıl da büyümeye destek vereceğiz. Önceki yıllarda olduğu benzer biçimde %50 devlet teşviği ile desteklenen fuarın stantlarının satışı aylar ilkin tamamlanmasına karşın talepler sürüyor. İhracat kaleminde mühim paya sahibiz ve 45 senedir olduğu benzer biçimde kuvvetli küresel ağımızı inşaat sektörüne aktarmayı sürdüreceğiz. Bu yıl 70’den fazla ülkeden 400’ün üstünde VIP satın almacı, 10 binden fazla internasyonal ustalaşmış alıcı ve 55 bin ziyaretçi bekliyoruz, 700 milyon Euro’luk iş hacmi hedefimiz bulunuyor” dedi.

İtalya, Almanya, Rusya, Litvanya, Slovenya, Birleşik Arap Emirlikleri, Cenup Kore, Polonya, Avusturya ve Çin’den katılımcıları ağırlayacak, 10.000’den fazla internasyonal ustalaşmış alıcının beklendiği Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rusya, ve Polonya pavilyon olarak yer ediniyor. ICA Events tarafınca düzenlenen fuar, sektördeki mühim kurum ve kuruluşların iş birliğinde, inşaat sektörüne yön veren son gelişimleri gündeme taşıyacak.