Aslolan adı Michael C. Stathis olan, ustalaşmış yaşantısında Buddy Duress adını kullanan 38 yaşındaki oyuncunun öldüğü haberini adam kardeşi Christopher Stathis duyurdu.

Christopher Stathis, People’a yapmış olduğu hususi açıklamada ağabeyinin Kasım 2023’te öldüğünü deklare etti. Oyuncunun ölümünün aylardır niçin duyurulmadığı ise belli değil.

Christopher Stathis, kardeşinin kalp durması sebebiyle öldüğünü, buna da kullandığı bir “ilaç kokteylinin” niçin bulunduğunu söylemiş oldu.

Ölümü aylar sonra ortaya çıktı: Ünlü oyuncu 38 yaşında hayatını kaybetti…

Buddy Duress, Benny ve Josh Safdie’nin filmlerinde rol alarak tanınmıştı. Safdie kardeşlerin ses getiren Good Times filmimizde Robert Pattinson‘la rol alan Buddy Duress, daha ilkin de uyuşturucu kullanımı yüzünden sık sık hapse girip çıkmıştı.

Mayıs 1985’te Queens, New York’ta hayata merhaba dedi. Duress, Safdie Kardeşler’in iki bağımsız filmimizde rol aldı. İlk oyunculuk görevi Benny ve Josh Safdie’nin 2014 yılında yapılmış Heaven Knows What filmindeydi.

2017 senesinde verdiği bir röportajda Duress, yönetmen Josh Safdie ile ilk kez 2013 senesinde New York’taki Rikers Island hapishanesinden uyuşturucu suçlamasıyla özgür bırakıldıktan sonrasında tanıştığını anlatmıştı.

Ölümü aylar sonra ortaya çıktı: Ünlü oyuncu 38 yaşında hayatını kaybetti…

O sıradalarda Duress, uyuşturucu tedavisi görmüş olduğu bir programa katılmamış ve kaçak durumuna düşmüştü.

Duress ortak bir arkadaşları vesilesiyle Josh ile tanıştı ve Heaven Knows What filmimizde rol aldı, sadece sonunda polis tarafınca yakalandı. Film tamamlandıktan sonrasında Rikers Island’a geri götürüldü ve filmin prömiyeri 2014 senesinde New York Film Festivali’nde yapıldığında hapishanedeydi.

Duress bu süreci “Biliyor musunuz, hala geriye dönerek bakıyorum. Eğer o programa gitmiş olsaydım, Heaven Knows What’ta oynayamazdım ve muhtemelen şu anda bir erkek oyuncu olamazdım. Acı fakat gerçek bu” diyerek anlatmıştı.

Ölümü aylar sonra ortaya çıktı: Ünlü oyuncu 38 yaşında hayatını kaybetti…

Los Angeles Times’ın haberine bakılırsa, yine özgür bırakıldıktan sonrasında film yapımcıları Duress’ten hapishanede geçirdiği süre hakkında bir günlük yazmasını istediler ve Duress’in anlattıklarını Good Time’ın senaryosuna uyarladılar.

Good Time’daki rolünün arkasından Duress, 86’d, The Mountain ve The Great Darkened Days benzer biçimde birkaç uzun ve kısa metrajlı filmimizde daha rol aldı. New York Post’un haberine bakılırsa, 2019’da üçüncü dereceden hırsızlık suçlamasıyla tutuklandı ve hapishaneye geri döndü.

Aynı yıl Flinch adlı filmin çekimleri esnasında Duress, anası Jo-Anne’in evini yakmakla tehlike arzettiği için tutuklandı. New York Post’un haberine bakılırsa, Flinch’in yönetmeni Cameron Van Hoy ve anası Jo-Anne, Duress’i kefaletle kurtardıktan kısa bir süre sonrasında, Duress tehdit, muşta ve uyuşturucu madde bulundurma suçlarından tutuklanarak Rikers’a geri götürüldü.

Ölümü aylar sonra ortaya çıktı: Ünlü oyuncu 38 yaşında hayatını kaybetti…

Yönetmeni Cameron Van Hoy, Buddy Duress’in ölümünün arkasından “Buddy ekranda saf elektrik gibiydi. Onunla çalışmak hayatımın en büyük maceralarından biriydi. Film yapmayı seven nazik bir insandı. Hayatında yaşamış olduğu tüm sıkıntılara karşın, iş zamanı ulaştığında bir halde bu tarz şeyleri bir kenara bırakmayı başarırdı. Flinch filmimizin yapımından sonrasında oldukça yakınlaştık. Yaşamının bu şekilde sona ermesi beni oldukca üzdü” açıklamasını yapmış oldu.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )