[ad_1]

J.P. Donleavy yazarlığında yayınlanan kitap oldukça kısa sürede ses getirmiştir. Kitapta Dublin’de Trinity College’da hukuk okuyan Sebastian Dangerfield’in hayatı ile ilgili konuları ele almaktadır. Yazarın aynı zamanda ressamlık yapması da kitabın kapağının oldukça çarpıcı olmasını sağlamıştır. Kitapta otobiyografik konulara da değinilmiştir ve konu olarak genellikle Sebastian Dangerfield’den bahsedilmektedir.

kitap özeti, durağan bir şekilde ilerleyen bir kitap olsa da okurların oldukça beğenisini kazanmıştır. Kitapta kullanılan dil o kadar karmaşıktır ki bir tek kelimeyi bile kaçırırsanız kitabın başına dönme ihtiyacı çekeceksinizdir. Fakat kitaba kendinizi kaptırdığınızda her şey akıp gidiyor adeta. Kurgusunun dışında da dili ile de oldukça farklı bir kitaptır.

Zencefil Adam Kitap Özeti

Kitapta yer alan kahramanımız bir miras yedidir ve sorumsuzun tekidir. Alkol, hadsizlik, serserilik ne arasanız onda vardır. Kitap sizlere bu adamı9n dostuymuşsunuz sanki onunla sohbet ediyormuşsunuz hissi veriyor. Tam bir sanatsal başyapıt. Farklı duyguları bir arada yaşayacağınız bu kitap, Dangerfield’in hayatını sizlere sunuyor. Zencefil Adam kitap özeti oldukça farklı bir kurgu ile yazılmıştır. Durağan bir dilinin olmasına rağmen, sizleri hikâyenin bir kahramanı gibi anında kitaba dâhil eden yazar sizleri hikâyenin içerisine hapsedecek şekilde bir eser ortaya çıkartmıştır. 20. Yüzyılın en çok okunan kitaplarından biri olan bu eser, hem görünüşü ile sizleri etkileyecek hem de içeriği ile içinden çıkmayacağınız bir hikâyenin içerisinde kahramanlardan biri olarak kendinize kitapta yer bulacaksınız.

Bambaşka bir hikâyenin içerisinde kendinizi bulacağınız, oldukça ağır ilerlese de bir kez kendinizi kaptırdınız mı kurtulamayacağınız Zencefil Adam, dilinin zor olması ile sizi yıldırmamalı. Dönüp dönüp tekrar bu öykünün içerisine dalmak isteyeceksiniz. Otobiyografik özelliğinin de olması ile aslında gerçek hayattan da sizlere birkaç şey katacak olan bu kitap mutlaka kitaplıklarınızda bulunması gereken bir kitap.

Zencefil adam kitap özeti sizlere sadece bir hikâye sunmuyor. Aynı zamanda yaşanmışlıkları da gözler önüne seriyor. Oldukça başarılı bir iş olan bu kitap, yazarın ilk kitaplarından biridir ve yayınlandığında oldukça ses getirilmiştir. Tam elli yıl sonra ülkemizde yayınlanan bu kitap, ülkemizde de oldukça ilgi görmüştür ve kısa süre içerisin de en çok okunan kitaplar arasına girmeyi başarmıştır. Yazar bu kitabı ile edebiyat konusundaki tüm maharetini göstermiştir. Bu hikâye de kendinizi bir anda karakterlerden biriymiş gibi hissedip başkahramanla sohbet eder bir halde olacaksınız. O kadar akıcı ve samimi bir eser ki kitabın içinden hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

Kitap aslında 2. Dünya savaşında İrlanda’dan bahsetse de aylak bir karakter ile kitaba farklı bir tat katılmıştır. Zaman zaman bu karaktere kızsanız da oldukça seveceğiniz ve tat alacağınız bir kitap ortaya koymuştur yazar. Yazarın bu kitabı mutlaka okumanız gereken bir eserdir.

[ad_2]

(Toplam: 94, Bugün: 1 )